Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου 2011

Με το δεξί ξεκίνησε ο Πύρρος Α.με.Α για το 2011

Με δυο χρυσά και δυο ασημένια μετάλλια αν τα μετάλλια που κατέκτησαν οι αθλητές του Πύρρου, το Σάββατο 23 Ιανουαρίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τζούντο για άτομα με προβλήματα όρασης που διοργανώθηκε στην Αθήνα.

Από το Πύρρο συμμετείχαν οι Μίχος Ιωάννης και Παγκράτη Σπυριδούλα.

Όπως αναφέρει ο προπονητής του συλλόγου και ομοσπονδιακός προπονητής ανάπτυξης Στραγάλης Σταύρος, «οι αθλητές που πήραν μέρος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τα πήγαν παρά πολύ καλά, και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση τους. Κατακτώντας τις κατηγορίες τους ο Γιάννης στα -90 και η Σπυριδούλα στα -48.

Συμμετέχοντας και στις κατηγορίες Όπεν Ανδρών και Γυναικών αντίστοιχα κατέλαβαν τις δεύτερες θέσεις. Αν και είχαμε κάποιες σημαντικές «απώλειες» του Ορέστη και της Νικολέτας που είναι εκτός αγώνων λόγου τραυματισμού. Τα Γιάννενα έχουν μια πολύ δυνατή ομάδα στο τζούντο».